Małe elektryczne SUV-y (segment B)
Małe SUV-y i crossovery (segment B) mają wymiary auta miejskiego i wyżej położone siedzenia. Łatwo je zaparkować, a zasięg zwykle wystarcza na codzienne dojazdy z ładowaniem w domu albo w pracy.
W katalogu jest 30 modeli: zasięg WLTP od 225 km do 440 km (mediana 344 km), mediana baterii 49,6 kWh, mediana zużycia ok. 12,9 kWh na 100 km, mediana ładowania od 10 do 80% ok. 29 min. Z 30 modeli pompę ciepła w standardzie ma 13, gniazdo V2L - 12.
Najlepsze w grupie
Wszystkie modele (30)
Dane wersji bazowej, od największego zasięgu WLTP. Inne wersje, cena i ogłoszenia - na karcie modelu.
| Model | Zasięg WLTP | Bateria | 10-80% DC | Bagażnik | Miejsca |
|---|---|---|---|---|---|
| Škoda Epiq | 440 km | 52 kWh | 24 min | 475 l | 5 |
| BYD Atto 2 | 430 km | 64,8 kWh | 25 min | 450 l | 5 |
| Suzuki eVitara | 426 km | 59,8 kWh | 46 min | 238 l | 5 |
| Volkswagen ID. Cross | 425 km | 52 kWh | - | 475 l | 5 |
| Ford Puma Gen-E | 417 km | 46,8 kWh | 24 min | 523 l | 5 |
| Alfa Romeo Junior Elettrica | 410 km | 50,8 kWh | 27 min | 400 l | 5 |
| Fiat 600e | 409 km | 50,8 kWh | 28 min | 360 l | 5 |
| MINI Aceman | 406 km | 49,2 kWh | 30 min | 300 l | 5 |
| Peugeot e-2008 | 406 km | 50,8 kWh | 29 min | 434 l | 5 |
| DS 3 E-Tense | 404 km | 50,8 kWh | 26 min | 350 l | 5 |
| Opel Mokka Electric | 403 km | 50,8 kWh | 29 min | 310 l | 5 |
| Jeep Avenger Electric | 400 km | 50,8 kWh | 28 min | 355 l | 5 |
| Hyundai Kona Electric | 380 km | 48,6 kWh | 39 min | 466 l | 5 |
| Toyota Urban Cruiser | 344 km | 47,8 kWh | 46 min | 238 l | 5 |
| Dongfeng Vigo | 340 km | 50 kWh | - | 500 l | 5 |
| Volvo EX30 | 337 km | 49 kWh | 26 min | 318 l | 5 |
| Abarth 600e | 334 km | 50,8 kWh | 28 min | 360 l | 5 |
| Hyundai Inster | 327 km | 39 kWh | 30 min | 280 l | 4 |
| Citroën ë-C3 | 320 km | 44 kWh | - | 310 l | 5 |
| Fiat Grande Panda | 320 km | 44 kWh | 31 min | 361 l | 5 |
| Kia EV2 | 317 km | 41 kWh | 30 min | 362 l | 5 |
| Renault 4 E-Tech | 310 km | 40 kWh | 32 min | 420 l | 5 |
| Citroën ë-C3 Aircross | 306 km | 44 kWh | 33 min | 460 l | 5 |
| Leapmotor B03X | 292 km | 39,8 kWh | 22 min | 407 l | 5 |
| Kia Soul EV / e-Soul | 276 km | 39,2 kWh | 49 min | 315 l | 5 |
| MG ZS EV | 263 km | 42,5 kWh | - | 448 l | 5 |
| Dacia Spring | 225 km | 24,3 kWh | 30 min | 308 l | 4 |
| Chevrolet Bolt | - | 65 kWh | 25 min | - | - |
| Chevrolet Bolt EUV | - | 65 kWh | - | - | - |
| Omoda 4 EV | - | 67 kWh | - | - | - |
Rankingi
Elektryczne SUV-y z największym zasięgiemNajszybciej ładujące się elektryczne SUV-yElektryczne SUV-y z największym bagażnikiemNajoszczędniejsze elektryczne SUV-yElektryczne SUV-y do holowania przyczepyMałe elektryczne SUV-y z największym zasięgiem
Porównania
Ford Puma Gen-E vs Škoda EpiqAbarth 600e vs Dongfeng VigoBYD Atto 2 vs Škoda EpiqKia EV2 vs Leapmotor B03XAlfa Romeo Junior Elettrica vs Ford Puma Gen-EAlfa Romeo Junior Elettrica vs Volkswagen ID. CrossHyundai Inster vs Kia EV2Hyundai Kona Electric vs Toyota Urban Cruiser
Na co zwrócić uwagę
- W tej klasie różnice w baterii są duże - ta sama nazwa modelu bywa z dwiema pojemnościami. W tabeli podajemy wersję bazową, inne wersje są na karcie modelu.
- Jeśli często jeździsz w trasę, zwróć uwagę na czas ładowania od 10 do 80% - w małych autach bywa dłuższy niż w większych.
Typy nadwozia w liczbach
Mediany dla wersji bazowych z katalogu: zasięg WLTP, zużycie z baterii netto i zasięgu WLTP, ładowanie od 10 do 80% na szybkiej ładowarce DC.
| Typ | Modeli | Zasięg | Zużycie na 100 km | 10-80% DC |
|---|---|---|---|---|
| SUV-y | 179 | 465 km | 14,5 kWh | 29 min |
| Małe SUV-y | 30 | 344 km | 12,9 kWh | 29 min |
| Kompaktowe SUV-y | 59 | 453 km | 14 kWh | 30 min |
| Duże SUV-y | 89 | 523 km | 16,2 kWh | 29 min |
| Małe auta | 63 | 336 km | 12,8 kWh | 29 min |
| Hatchbacki | 51 | 374 km | 12,8 kWh | 30 min |
| Sedany | 53 | 579 km | 13,6 kWh | 25 min |
| Vany osobowe | 30 | 351 km | 17,1 kWh | 30 min |
| 7 miejsc | 26 | 450 km | 19,4 kWh | 36 min |
Najczęstsze pytania
Który mały elektryczny SUV ma największy zasięg?
Największy zasięg WLTP w naszym katalogu ma Škoda Epiq: 440 km. Realnie latem to ok. 400 km, zimą ok. 330 km.
Który mały elektryczny SUV ładuje się najszybciej?
Najkrócej od 10 do 80% na szybkiej ładowarce DC ładuje się Leapmotor B03X: ok. 22 min. Mediana w tej grupie to ok. 29 min.
Ile kosztuje przejechanie 100 km małym elektrycznym SUV-em?
Przy ładowaniu w domu (prąd 1,04 zł/kWh) mediana w tej grupie to ok. 16,64 zł za 100 km, z realnym zużyciem (WLTP plus straty ładowania, autostrada i zima). Najmniej zużywa Dacia Spring: ok. 14,04 zł.
Który mały elektryczny SUV ma największy bagażnik?
Największy bagażnik ma Ford Puma Gen-E: 523 l. Mediana w tej grupie to ok. 361 l.
Inne typy nadwozia
Elektryczne SUV-y (179)Kompaktowe elektryczne SUV-y (59)Małe samochody elektryczne (63)Elektryczne hatchbacki (51)
Katalog wszystkich modeli →Wszystkie rankingi →Ogłoszenia samochodów elektrycznych →