Kompaktowe elektryczne SUV-y (segment C)
Kompaktowe SUV-y (segment C, także modele na granicy C i D) to rodzinne auta o długości ok. 4,3-4,7 m. W tej grupie jest największy wybór baterii i wersji napędu.
W katalogu jest 59 modeli: zasięg WLTP od 301 km do 740 km (mediana 453 km), mediana baterii 62 kWh, mediana zużycia ok. 14 kWh na 100 km, mediana ładowania od 10 do 80% ok. 30 min. Z 59 modeli pompę ciepła w standardzie ma 28, gniazdo V2L - 38, instalację 800 V - 2.
Najlepsze w grupie
Wszystkie modele (59)
Dane wersji bazowej, od największego zasięgu WLTP. Inne wersje, cena i ogłoszenia - na karcie modelu.
| Model | Zasięg WLTP | Bateria | 10-80% DC | Bagażnik | Miejsca |
|---|---|---|---|---|---|
| DS N°7 | 740 km | 97,2 kWh | - | 560 l | 5 |
| Mitsubishi Eclipse Cross EV | 633 km | 87 kWh | 34 min | 545 l | 5 |
| Mercedes-Benz GLB z technologią EQ | 631 km | 85 kWh | 22 min | 540 l | 5 |
| Genesis GV60 | 561 km | 80 kWh | 16 min | 432 l | 5 |
| Mercedes-Benz EQA | 560 km | 70,5 kWh | 36 min | 340 l | 5 |
| Dongfeng T5 EVO EV | 550 km | 85,9 kWh | - | 480 l | 5 |
| Mercedes-Benz EQB | 535 km | 70,5 kWh | 35 min | 495 l | 5 |
| Kia EV5 | 530 km | 78 kWh | 32 min | 566 l | 5 |
| Peugeot e-3008 | 527 km | 73 kWh | 32 min | 520 l | 5 |
| Opel Grandland Electric | 523 km | 73 kWh | 32 min | 550 l | 5 |
| Citroën ë-C5 Aircross | 520 km | 73 kWh | 30 min | 565 l | 5 |
| BMW iX1 | 514 km | 65,2 kWh | 29 min | 490 l | 5 |
| BMW iX2 | 511 km | 65,2 kWh | 29 min | 525 l | 5 |
| BYD Atto 3 | 510 km | 74,8 kWh | 25 min | 490 l | 5 |
| GAC Aion V | 510 km | 75,3 kWh | 25 min | 427 l | 5 |
| Subaru Solterra | 509 km | 69 kWh | 30 min | 441 l | 5 |
| KGM Torres EVX | 503 km | 80,6 kWh | 36 min | 839 l | 5 |
| MINI Countryman Electric | 501 km | 65,2 kWh | 33 min | 460 l | 5 |
| Jeep Compass Electric | 500 km | 74 kWh | 33 min | 550 l | 5 |
| Skywell ET5 | 489 km | 81 kWh | - | 467 l | 5 |
| Volvo EC40 | 486 km | 67 kWh | 26 min | 404 l | 5 |
| Deepal S05 | 485 km | 68 kWh | 23 min | 492 l | 5 |
| Volvo EX40 | 477 km | 67 kWh | 26 min | 419 l | 5 |
| Ford Capri EV | 464 km | 58 kWh | 26 min | 572 l | 5 |
| Kia Niro EV / e-Niro | 463 km | 64,8 kWh | - | 475 l | 5 |
| Renault Scenic E-Tech | 459 km | 67 kWh | 33 min | 545 l | 5 |
| Toyota C-HR+ | 458 km | 54 kWh | 28 min | 416 l | 5 |
| Peugeot e-408 | 454 km | 58,2 kWh | 32 min | 471 l | 5 |
| Škoda Elroq | 453 km | 58 kWh | 26 min | 470 l | 5 |
| Subaru Uncharted | 451 km | 54 kWh | 28 min | 404 l | 5 |
| Lexus UX 300e | 450 km | 64 kWh | 80 min | 367 l | 5 |
| Volkswagen ID. Tiguan | 450 km | 58 kWh | 26 min | 534 l | 5 |
| Volkswagen ID.5 | 446 km | 58 kWh | 26 min | 549 l | 5 |
| Lynk & Co 02 | 445 km | 62 kWh | 30 min | 410 l | 5 |
| Nissan Leaf | 445 km | 52 kWh | 32 min | 437 l | 5 |
| Ford Explorer EV | 444 km | 58 kWh | 26 min | 536 l | 5 |
| Toyota bZ4X | 444 km | 54 kWh | 28 min | 452 l | 5 |
| Cupra Tavascan | 441 km | 58 kWh | 35 min | 540 l | 5 |
| Kia EV3 | 436 km | 55 kWh | 29 min | 460 l | 5 |
| Volkswagen ID.4 | 436 km | 58 kWh | 26 min | 543 l | 5 |
| Geely EX5 | 430 km | 60,2 kWh | 29 min | 461 l | 5 |
| Omoda E5 | 430 km | 58,9 kWh | 39 min | 380 l | 5 |
| Honda e:Ny1 | 412 km | 61,9 kWh | - | 361 l | 5 |
| Aiways U5 | 410 km | 60 kWh | 35 min | 432 l | 5 |
| VinFast VF 6 | 410 km | 59,6 kWh | 29 min | - | 5 |
| Aiways U6 | 405 km | 60 kWh | 35 min | 472 l | 5 |
| Jaecoo E5 | 402 km | 58,9 kWh | 35 min | 480 l | 5 |
| Leapmotor B10 | 360 km | 55 kWh | 30 min | 430 l | 5 |
| Maxus Euniq 6 | 354 km | 70 kWh | - | - | 5 |
| MG S5 EV | 340 km | 47,1 kWh | 24 min | 453 l | 5 |
| KGM Korando e-Motion | 339 km | 56 kWh | 36 min | 551 l | 5 |
| Zeekr X | 330 km | 49 kWh | 30 min | 404 l | 5 |
| Smart #3 | 325 km | 47 kWh | 30 min | 370 l | 5 |
| Togg T10X | 314 km | 50 kWh | 29 min | 441 l | 5 |
| Smart #1 | 310 km | 47 kWh | 30 min | 313 l | 5 |
| Opel Frontera Electric | 305 km | 44 kWh | 25 min | 460 l | 5 |
| Seres 3 | 301 km | 51 kWh | 45 min | 318 l | 5 |
| BYD Song L | - | 68,4 kWh | - | - | 5 |
| Chevrolet Equinox EV | - | 85 kWh | 42 min | - | 5 |
Rankingi
Elektryczne SUV-y z największym zasięgiemNajszybciej ładujące się elektryczne SUV-yElektryczne SUV-y z największym bagażnikiemNajoszczędniejsze elektryczne SUV-yElektryczne SUV-y do holowania przyczepyKompaktowe elektryczne SUV-y z największym zasięgiem
Porównania
Toyota C-HR+ vs Volkswagen ID. TiguanFord Capri EV vs Škoda ElroqŠkoda Elroq vs Volkswagen ID. TiguanLeapmotor B10 vs MG S5 EVŠkoda Elroq vs Toyota C-HR+Volkswagen ID.4 vs Volkswagen ID. TiguanCupra Tavascan vs Maxus Euniq 6Mercedes-Benz EQA vs Volvo EX40
Na co zwrócić uwagę
- Przy porównaniu dwóch kompaktowych SUV-ów patrz na pojemność netto baterii - to ona, a nie liczba w nazwie, decyduje o zasięgu.
- Bagażnik w tej klasie mieści zwykle wózek dziecięcy i zakupy - sprawdź w tabeli, czy model ma też przedni bagażnik na kable.
Typy nadwozia w liczbach
Mediany dla wersji bazowych z katalogu: zasięg WLTP, zużycie z baterii netto i zasięgu WLTP, ładowanie od 10 do 80% na szybkiej ładowarce DC.
| Typ | Modeli | Zasięg | Zużycie na 100 km | 10-80% DC |
|---|---|---|---|---|
| SUV-y | 179 | 465 km | 14,5 kWh | 29 min |
| Małe SUV-y | 30 | 344 km | 12,9 kWh | 29 min |
| Kompaktowe SUV-y | 59 | 453 km | 14 kWh | 30 min |
| Duże SUV-y | 89 | 523 km | 16,2 kWh | 29 min |
| Małe auta | 63 | 336 km | 12,8 kWh | 29 min |
| Hatchbacki | 51 | 374 km | 12,8 kWh | 30 min |
| Sedany | 53 | 579 km | 13,6 kWh | 25 min |
| Vany osobowe | 30 | 351 km | 17,1 kWh | 30 min |
| 7 miejsc | 26 | 450 km | 19,4 kWh | 36 min |
Najczęstsze pytania
Który kompaktowy elektryczny SUV ma największy zasięg?
Największy zasięg WLTP w naszym katalogu ma DS N°7: 740 km. Realnie latem to ok. 670 km, zimą ok. 560 km.
Który kompaktowy elektryczny SUV ładuje się najszybciej?
Najkrócej od 10 do 80% na szybkiej ładowarce DC ładuje się Genesis GV60: ok. 16 min. Mediana w tej grupie to ok. 30 min.
Ile kosztuje przejechanie 100 km kompaktowym elektrycznym SUV-em?
Przy ładowaniu w domu (prąd 1,04 zł/kWh) mediana w tej grupie to ok. 18,20 zł za 100 km, z realnym zużyciem (WLTP plus straty ładowania, autostrada i zima). Najmniej zużywa Nissan Leaf: ok. 15,08 zł.
Który kompaktowy elektryczny SUV ma największy bagażnik?
Największy bagażnik ma KGM Torres EVX: 839 l. Mediana w tej grupie to ok. 470 l.
Inne typy nadwozia
Elektryczne SUV-y (179)Małe elektryczne SUV-y (30)Duże elektryczne SUV-y (89)
Katalog wszystkich modeli →Wszystkie rankingi →Ogłoszenia samochodów elektrycznych →