Elektryczne hatchbacki
Hatchbacki to auta miejskie i kompaktowe z tylną klapą. Niższe i lżejsze od SUV-ów, zwykle zużywają mniej energii przy podobnej baterii.
W katalogu jest 51 modeli: zasięg WLTP od 100 km do 494 km (mediana 374 km), mediana baterii 46,3 kWh, mediana zużycia ok. 12,8 kWh na 100 km, mediana ładowania od 10 do 80% ok. 30 min. Z 51 modeli pompę ciepła w standardzie ma 17, gniazdo V2L - 26, instalację 800 V - 1.
Najlepsze w grupie
Wszystkie modele (51)
Dane wersji bazowej, od największego zasięgu WLTP. Inne wersje, cena i ogłoszenia - na karcie modelu.
| Model | Zasięg WLTP | Bateria | 10-80% DC | Bagażnik | Miejsca |
|---|---|---|---|---|---|
| Renault Megane E-Tech | 494 km | 67 kWh | 33 min | 440 l | 5 |
| Cupra Born | 484 km | 58 kWh | 36 min | 385 l | 5 |
| Leapmotor B05 | 482 km | 65 kWh | - | 345 l | 5 |
| Opel Astra Electric | 454 km | 55,4 kWh | 29 min | 352 l | 5 |
| DS N°4 | 450 km | 58,3 kWh | 37 min | 390 l | 5 |
| Peugeot e-308 | 450 km | 55,4 kWh | 29 min | 361 l | 5 |
| Kia EV4 | 440 km | 55 kWh | 30 min | 435 l | 5 |
| GAC Aion UT | 430 km | 60 kWh | 33 min | 440 l | 5 |
| BYD Dolphin | 427 km | 60,5 kWh | 38 min | 345 l | 5 |
| Lancia Ypsilon Elettrica | 426 km | 50,8 kWh | 27 min | 352 l | 5 |
| Audi A2 e-tron | 423 km | 50 kWh | 24 min | 396 l | - |
| Citroën ë-C4 | 420 km | 50,8 kWh | 28 min | 380 l | 5 |
| Ora 03 | 420 km | 59,3 kWh | 49 min | 228 l | 5 |
| Volkswagen ID.3 Neo | 417 km | 50 kWh | 26 min | 385 l | 5 |
| MINI Cooper Electric | 402 km | 49,2 kWh | 30 min | 210 l | 4 |
| Renault 5 Turbo 3E | 400 km | 70 kWh | - | - | - |
| Renault Zoe | 395 km | 52 kWh | 56 min | 338 l | 5 |
| Leapmotor B03 | 390 km | 53 kWh | 21 min | - | - |
| Volkswagen ID.3 | 388 km | 52 kWh | 24 min | 385 l | 5 |
| Alpine A290 | 380 km | 52 kWh | 31 min | 326 l | 4 |
| JAC E30X | 374 km | 51,5 kWh | - | 310 l | - |
| Opel Corsa Electric | 373 km | 46,3 kWh | 28 min | 267 l | 5 |
| Peugeot e-208 | 363 km | 46,3 kWh | 28 min | 309 l | 5 |
| MG MG4 | 350 km | 50,8 kWh | 35 min | 363 l | 5 |
| Hyundai Ioniq 3 | 344 km | 42,2 kWh | 29 min | 441 l | 5 |
| Firefly EV | 330 km | 41 kWh | 30 min | 404 l | 5 |
| Cupra Raval | 328 km | 37 kWh | 22 min | 441 l | 5 |
| MG MG4 Urban | 325 km | 43 kWh | - | 470 l | - |
| Volkswagen ID. Polo | 323 km | 37 kWh | 23 min | 441 l | 5 |
| BYD Dolphin Surf | 322 km | 43,2 kWh | - | 308 l | 4 |
| Nissan Micra | 319 km | 40 kWh | 32 min | 325 l | 5 |
| Renault 5 E-Tech | 312 km | 40 kWh | 32 min | 326 l | 5 |
| Dongfeng Box | 310 km | 40 kWh | - | 326 l | 5 |
| Abarth 500e | 265 km | 37,3 kWh | 28 min | 185 l | 4 |
| Leapmotor T03 | 265 km | 36 kWh | 35 min | 210 l | 4 |
| Renault Twingo E-Tech | 263 km | 27,5 kWh | 30 min | 360 l | 4 |
| Škoda Citigo-e iV | 260 km | 32,3 kWh | 49 min | 250 l | 4 |
| Nissan Pixo | 259 km | 27,5 kWh | - | 356 l | 4 |
| Geely EX2 | 249 km | 35 kWh | - | 375 l | 5 |
| Fiat 500e | 190 km | 21,3 kWh | 28 min | 185 l | 4 |
| Smart EQ forfour | 130 km | 16,7 kWh | - | 185 l | 4 |
| Peugeot iOn | 100 km | 14,5 kWh | - | 166 l | 4 |
| BYD Seagull (II generacja) | - | 30,1 kWh | - | - | 5 |
| Chery Q | - | - | - | 375 l | - |
| Chevrolet Bolt EV | - | 65 kWh | - | - | - |
| Citroën C-Zero | - | 16 kWh | - | - | 4 |
| Fiat 500e (2013-2019) | - | 24 kWh | - | 199 l | 4 |
| Ford Focus Electric | - | 33,5 kWh | - | - | 5 |
| Mercedes-Benz Klasa B Electric Drive | - | 28 kWh | - | 501 l | 5 |
| Opel Ampera-e | - | 60 kWh | - | 381 l | 5 |
| Smart fortwo electric drive (451) | - | 17,6 kWh | - | - | 2 |
Porównania
Renault 5 E-Tech vs Volkswagen ID. PoloBYD Dolphin Surf vs Leapmotor T03Cupra Raval vs Renault 5 E-TechNissan Micra vs Renault 5 E-TechPeugeot e-208 vs Renault 5 E-TechRenault Megane E-Tech vs Volkswagen ID.3Alpine A290 vs Renault ZoeBYD Dolphin vs MG MG4
Na co zwrócić uwagę
- Dla wielu kierowców hatchback to tańsza w eksploatacji alternatywa dla SUV-a - porównaj zużycie w tabeli z grupą SUV-ów.
- W modelach z małą baterią zwróć uwagę na moc ładowania prądem przemiennym (AC) - od niej zależy czas ładowania w domu.
Typy nadwozia w liczbach
Mediany dla wersji bazowych z katalogu: zasięg WLTP, zużycie z baterii netto i zasięgu WLTP, ładowanie od 10 do 80% na szybkiej ładowarce DC.
| Typ | Modeli | Zasięg | Zużycie na 100 km | 10-80% DC |
|---|---|---|---|---|
| SUV-y | 179 | 465 km | 14,5 kWh | 29 min |
| Małe SUV-y | 30 | 344 km | 12,9 kWh | 29 min |
| Kompaktowe SUV-y | 59 | 453 km | 14 kWh | 30 min |
| Duże SUV-y | 89 | 523 km | 16,2 kWh | 29 min |
| Małe auta | 63 | 336 km | 12,8 kWh | 29 min |
| Hatchbacki | 51 | 374 km | 12,8 kWh | 30 min |
| Sedany | 53 | 579 km | 13,6 kWh | 25 min |
| Vany osobowe | 30 | 351 km | 17,1 kWh | 30 min |
| 7 miejsc | 26 | 450 km | 19,4 kWh | 36 min |
Najczęstsze pytania
Który elektryczny hatchback ma największy zasięg?
Największy zasięg WLTP w naszym katalogu ma Renault Megane E-Tech: 494 km. Realnie latem to ok. 440 km, zimą ok. 370 km.
Który elektryczny hatchback ładuje się najszybciej?
Najkrócej od 10 do 80% na szybkiej ładowarce DC ładuje się Leapmotor B03: ok. 21 min. Mediana w tej grupie to ok. 30 min.
Ile kosztuje przejechanie 100 km elektrycznym hatchbackiem?
Przy ładowaniu w domu (prąd 1,04 zł/kWh) mediana w tej grupie to ok. 16,64 zł za 100 km, z realnym zużyciem (WLTP plus straty ładowania, autostrada i zima). Najmniej zużywa Renault Twingo E-Tech: ok. 13,52 zł.
Który elektryczny hatchback ma największy bagażnik?
Największy bagażnik ma Mercedes-Benz Klasa B Electric Drive: 501 l. Mediana w tej grupie to ok. 354 l.
Inne typy nadwozia
Małe samochody elektryczne (63)Elektryczne sedany (53)Elektryczne SUV-y (179)
Katalog wszystkich modeli →Wszystkie rankingi →Ogłoszenia samochodów elektrycznych →